Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

9-10 березня відзначаємо Шевченківські дні!

Shevchenko9, 10 березня 2018 року світове українство вшановує пам'ять  найвідомішого і найславетнішого у світі українця – духовного батька української нації – нашого великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня, день його народження, і 10-те, день смерті, – святі для українців дні, які ми називаємо Шевченківськими. Ці дві дати – світла і трагічна – в уяві кожного українця переплітаються у вінок щемної синівської любові до нашого духовного батька, людини-велета, котра все життя поклала на вівтар служіння своєму народові, його захисту й возвеличення. Адже мова наша чи не найголовніша зброя у збереженні українських національних надбань й усього  українства в державі.
Шевченкове слово  вже понад двісті років закликає нас, українців, до любові і єднання.  Немає родини в усьому світі, де живуть українці, яка б не знала про «Кобзаря» – легендарну поетичну збірку Шевченка. Як не знайдеться і українця, який не впізнав би його зображення на портреті, не знав би  напам’ять хоч кілька рядків його віршів.
Пам’ятники Шевченку є у кожному населеному пункті України і за кордоном. Його пам'ять  вшановується у кожному закладі освіти, літературну спадщину внесено до програм з української мови і літератури.
Чудово сказав про значення Тараса Шевченка і його безсмертної творчої спадщини Іван Франко: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим».
Тож пропонуємо усім закладам освіти області протягом березня 2018 року провести низку заходів, покликаних пробудити у душах підростаючого покоління незламний Шевченківський дух до становлення й розвою Української незалежної держави, її утвердження в європейській спільноті.

На сайті

На сайті 54 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:1
За тиждень:600
За місяць:2850
Всього:212747

Кориснi посилання