Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови

19 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності й перевірити свої знання.

За православним календарем – це також день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – ченця Києво-Печерського монастиря, мислителя, вченого, письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Більшість дослідників вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Хоча щодо початку писемності в українських землях досі тривають наукові дискусії. Археологічні знахідки засвідчують наявність писемних знаків на глиняному посуді, пряслицях, зброї ще за трипільської доби.
Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. А мова – найголовніша ознака, що нам дає право називатися нацією, найбільша духовна цінність, суть і основа буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, народній пісні, влучній приказці.
Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника та багато інших.
Саме українська мова стала важливим чинником возз'єднання українських земель і відновлення соборної незалежності України.
В українській мові зберігається історична пам'ять та досвід нації, її світоглядні й моральні цінності, віддзеркалюються національні традиції та звичаї, тобто ознаки, що притаманні саме цій спільноті, й тому є унікальними складовими національної ідентичності.
Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ. Зберігати і розвивати рідну мову – це будувати незалежну, справді вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною.
Тож дбаймо всі разом про рідну мову – творця духовного відродження української нації! Збережімо її – одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу!
Нехай українське рідне слово буде для всіх нас оберегом!

На сайті

На сайті 76 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:32
За тиждень:585
За місяць:1894
Всього:215388

Кориснi посилання