ВАЖЛИВО

Проведено робочу нараду для завідуючих психолого-медико-педагогічних консультацій області

IMG 20170407 1052407 квітня 2017 року фахівцями комунального закладу «Обласна психолого медико-педагогічна консультація» проведена робоча нарада для завідуючих районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій та представників територіальних громад.

2 квітня - Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

111Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями.
Попереджений, - в більшості випадків означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій.

21 березня – Міжнародний день людини з синдромом Дауна

Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один з факторів ризику також близькоспоріднені шлюби. Але все ж...

Відбувся семінар-практикум "Порушення мовлення у дітей зі складною вадою розвитку"

110 березня 2017 року на базі Комунального закладу «Обласна психолого медико-педагогічної консультація» відбувся семінар-практикум на тему: «Порушення мовлення у дітей зі складною вадою розвитку» для логопедів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій  та логопедів спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

Раннє втручання: Як прийняти особливу дитину

В Україні стартує масштабний проект підтримки дітей з інвалідністю та їх батьків - програма «Батьки за раннє втручання». Ця практика, поширена в багатьох європейських країнах, включає в себе допомогу у розвитку особливих дітей з 0 до 3 років, супровід їх батьків, сім'ї, а також зміни соціального середовища, в якій живе така дитина.

Президент підписав закон про посилення державних гарантій захисту прав дітей

President4Президент України підписав Закон України №1824-VIII «Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" щодо удосконалення правового статусу служб у справах дітей». Закон був прийнятий Верховною Радою України 19 січня 2017 року.

Комунальний заклад «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Полтавської обласної ради

pmpkПолтавська обласна психолого-медико-педагогічна консультація – установа системи освіти України, діяльність якої спрямована на підтримку і захист прав на здобуття якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю. 

Документи асистента вчителя щодо роботи з учнями з особливими освітніми потребами

pmpk newsПоки що нормативно не визначено переліку документації, яку має оформлювати асистент вчителя. Деякі уявлення щодо цього питання можна сформувати, керуючись посадовими обов’язками асистента вчителя, окремими нормативними документами та роз’ясненнями.

Організаційно-методичні підходи до роботи психолого-медико-педагогічної служби області

IMG 20161222 10072722 грудня на базі комунального закладу «Обласна –психолого-медико-педагогічна консультація» Полтавської обласної ради відбулася робоча нарада для  завідуючих районних  (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій та представників об’єднаних територіальних громад області на тему: «Організаційно-методичні підходи до роботи психолого-медико-педагогічної служби області».

Значення психолого-медико-педагогічної консультації у забезпеченні доступності освіти

pmpk newsПозитивного результату організації навчання дітей з особливими освітніми потребами можна досягти лише завдяки спільним зусиллям навчальних закладів, органів управління освітою, охорони здоров’я, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, психолого-медико-педагогічних консультацій Триває реформування системи освіти відповідно до державної політики щодо підтримки дітей з особливими освітніми потребами, впровадження інклюзивної форми навчання.

До 2022 року учнів із спеціальних шкіл для дітей із затримкою психічного розвитку поступово переведуть до інклюзивних класів загальноосвітніх навчальних закладів

З 1 вересня 2017 року буде припинено набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів) та забезпечено умови для навчання цих дітей у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідну постанову було затверджено сьогодні, 26 жовтня, на засіданні Кабінету Міністрів України.

Організація психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання

pmpk newsДедалі частіше до загальноосвітніх навчальних закладів приходять діти з особливими освітніми потребами, і питання їх супроводу — на перетині функцій багатьох спеціалістів, кожен із яких діє в межах своєї компетенції.

На сайті

На сайті 69 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:159
За тиждень:414
За місяць:3167
Всього:151199

Кориснi посилання