Головне меню

Проведено Кубок України з радіозв’язку на коротких хвилях

titul

З 10 до 12 травня 2019 року в м. Остер Чернігівської області було проведено Кубок України з радіозв’язку на коротких хвилях (КХ), ультракоротких хвилях (УКХ), швидкісної радіотелеграфії (ШРТ) та комп’ютерної програми "Morse Runner" серед юнаків та юніорів.

Змагалися вісім команд: дитячо-юнацької спортивної школи „Віраж” м. Києва, Остерської станції юних техніків, Херсонського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, Херсонського Центру позашкільної роботи, БДЮТ м. Покрова Дніпропетровської області, станції юних техніків м. Волновахи Донецької області, Шепетівського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Диканського районного Будинку дитячої та юнацької творчості (БДЮТ), який представив команду з двох вихованців: Стрижака Михайла та Краснянського Назара, учнів Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Диканського району.
На сьогодні людство має можливість користуватися найновітнішими технологіями, але радіоспорт, до якого входить і швидкісна радіотелеграфія, і радіозв’язок на КХ, УКХ, і користування азбукою Морзе, як і раніше, залишається інтелектуальним і нетравматичним видом спорту.
Радіоаматорство – це товаришування, доброзичливість і співдопомога. Щоб спілкуватися в ефірі з далеким кореспондентом, відстежувати проходження на частотах, потрібен час, вміння, терпіння, зосередженість і налагоджена радіоапаратура. Для реєстрації радіозв’язків, підтвердження їх при перевірці необхідно якнайкраще і як найкоректніше поспілкуватися в ефірі коротких хвиль, обмінятися позивними і контрольними номерами та побажати один одному "73", що в перекладі з мови радиста означає: "Удачі. Найкращі побажання". Ніякої конкуренції, ніяких викликів один одному – у радіоспорті не може бути запеклої боротьби. Це спорт двох сторін, які тиснуть руки один одному при зустрічі, шукають один одного на коротких та ультракоротких хвилях, товаришують і без заздрощів намагаються наслідувати кращим радистам, аби досягти їхнього рівня!
І хоча Диканський БДЮТ долучає молодь до аматорської служби радіозв’язку і безкоштовно навчає всіх бажаючих у радіогуртках лише другий рік, результати – досить вражаючі.
Участь двох вихованців БДЮТ на змаганнях Кубку залишила пам'ять про Диканщину. Підготовка, тренування і велике бажання показати гарні результати виправдали сподівання і навіть їх перевершили!
Діти працювали у таких видах змагань:
передача буквених радіограм (азбукою Морзе),
передача цифрових радіограм (азбукою Морзе),
прийом буквених радіограм (азбукою Морзе),
прийом цифрових радіограм (азбукою Морзе),
радіозв’язок телефоном на коротких хвилях,
радіозв’язок телефоном на коротких хвилях англійською мовою,
радіозв’язок на коротких хвилях телеграфом (азбукою Морзе),
комп’ютерна програма „Morse Runner” .
Працювати в ефірі без слів – фантастичне дійство! Робота юних радистів телеграфом у центральному Парку Слави м. Остра викликала неабиякий інтерес та здивований захват місцевих жителів. Лунали сигнали „морзяночки”, люди із цікавістю зупинялися, вчителі приводили учнів зі школи, звертали їхню увагу на те, яким цікавим і змістовним може бути дозвілля, а конкретно – заняття у радіогуртку позашкільного закладу.
За результатами змагань команда Диканського БДЮТ отримала дві нагороди: ІІ командне місце з використання програми „Morse Runner” ; ІІІ місце – зі швидкісної радіотелеграфії та 12 призових нагород в особовому заліку: Стрижак Михайло дістав золото, срібло і чотири бронзи у категорії „Юнаки 16 років”, Краснянський Назар – срібло і п’ять бронзових медалей у категорії „Юнаки 18 років”.

titul

IMG 20190512 143257

IMG 20190512 102846

efefef

DSCN24

DSCN2

 

На сайті

На сайті 80 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:5
За тиждень:1075
За місяць:3251
Всього:260569

Кориснi посилання