Головне меню

Представники Полтавщини здобули призові місця на Всеукраїнських змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях та швидкісної радіотелеграфії

1Збірна команда вихованців обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді – Алексєєва Анастасія, Остроушко Андріан та Кізілов Дмитро – представили Полтавську область на Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях та зі швидкісної радіотелеграфії, а також Всеукраїнських очно-заочних змаганнях учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях «Зірки ефіру України». Всього у заході приймали участь 16 команд позашкільних навчальних закладів України та інших закладів, установ, організацій.

Змагання відбулися у місті Херсоні на базі учбово-оздоровчого центру «Експрес» Ліги радіоаматорів Херсонської області. Організатори – Український державний центр позашкільної освіти спільно з Комунальним закладом "Центр науково-технічної творчості учнівської молоді" Херсонської обласної ради.
У програму Всеукраїнських змагань входили:
1) очні змагання – радіозв'язок на коротких хвилях малопотужними радіостанціями «Карат», «Лавина», «SW mini» на діапазоні частот 1,9 МГц – телефонний тур (SSB), телефонний тур англійською мовою (SSB), телеграфний тур (CW), швидкісна радіотелеграфія, робота у комп'ютерній програмі «Morse Runner», яка імітує роботу в змаганні у телеграфному режимі;
2) очно-заочні змагання учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях «Зірки ефіру України» – телефоном (SSB), з використанням трансиверів (прийомо-передавачів) потужністю до 100 Вт на діапазон 7 МГц для радіозв'язку з кореспондентами України.
У Всеукраїнських змаганнях нашими учасниками для очних змагань використовувались переобладнані власноруч радіостанції «Карат-М» на діапазон 1,9 МГц. Також у ці радіостанції був уведений телеграфний режим роботи. А для очно-заочних змагань наша команда використовувала трансивер Icom 706 MKIIG, налаштований на потужність 60 Вт і саморобну антену Inverted Vee на діапазон 7 МГц, висота підвісу – приблизно 10 м. Переважна кількість учасників працювала на трансиверах типу SW, які, на відміну, від Icom 706, мають кращі параметри вибірності радіосигналів, не перегріваються і значно легші!
За результатами змагань вихованці Полтавщини в особистому заліку посіли наступні призові місця (в групах):
– телефонний тур (SSB) очних змагань:
Остроушко Андріан – 1 місце (група юнаки до 14 років включно – Ю14);
Алексєєва Анастасія – 3 місце (група дівчата до 16 років включно – Д16);
– телефонний тур (SSB) очних змагань англійською мовою:
Остроушко Андріан – 1 місце (Ю14);
Алексєєва Анастасія – 2 місце (Д16);
Кізілов Дмитро – 3 місце (Ю14);
– телеграфний тур (CW) очних змагань:
Кізілов Дмитро – 3 місце (Ю14);
У комплексному заліку з радіозв'язку на коротких хвилях:
Остроушко Андріан – 2 місце (Ю14);
Алексєєва Анастасія – 3 місце (Д16);
Кізілов Дмитро – 3 місце (Ю14);
і командне (серед областей) – 3 місце.
У Всеукраїнських очно-заочних змаганнях учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях «Зірки ефіру України» наша команда увійшла в десятку кращих.
У вільний час діти відпочивали, купалися в озері, спілкувалися і обмінювалися технічним досвідом.

{gallery}News2017/08/19/01{/gallery}

На сайті

На сайті 66 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:8
За тиждень:1010
За місяць:3186
Всього:260504

Кориснi посилання