Головне меню

Торгівля людьми - актуальна проблема сучасності

PC090281У рамках співпраці Департаменту освіти і науки з  Благодійною організацією «Світло надії» проведено інформаційно-просвітницькі заходи для учнів професійно-технічних навчальних закладів щодо протидії торгівлі людьми. Заходи проведені  в рамках проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Полтавської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.


Метою проведення заходів було підвищення обізнаності підлітків стосовно торгівлі людьми, оволодіння основними правилами безпечної міграційної поведінки, працевлаштування молоді в Україні та за кордоном.  Заходи проводили  практичні психологи і вихователі гуртожитків, які попередньо пройшли навчання з означеної тематики. Саме професійно-технічні навчальні заклади були обрані не випадково, адже  за статистикою Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, 48% постраждалих мали саме професійно-технічну освіту.
«Учні професійно-технічних навчальних закладів знаходяться в категорії ризику: 48% осіб постраждалих від торгівлі людьми  – випускники цих закладів.    63% учнів отримували хоча б раз у житті ризиковану пропозицію і 53% готові були на неї погодитися. Тому ми прагнемо сформувати розуміння проблеми торгівлі людьми в Україні та поза її межами, надати учасникам інформацію щодо безпечної міграції та працевлаштування. Тож сьогодні ми інформуємо про  торгівлю людьми наше підростаюче покоління, розповсюджуємо матеріали, які містять основну інформацію про ознаки торгівлі людьми, її форми та контакти, куди людина може звернутися по допомогу»,- розповіла Ольга Гришко, представник Благодійної організації «Світло надії».
За оцінкою Міжнародної організації з міграції, з 1991 року від торгівлі людьми постраждало понад 160 тисяч українців, а понад 12 тисяч осіб отримали комплексну реінтеграційну допомогу. Серед них – восьмеро жителів Полтавської області. Цього року 5 особам  надано відповідний статус разом із державною допомогою. Загалом, протягом першого півріччя 2016 року в Україні зареєстровано 491 випадок торгівлі людьми. «Переважно ці випадки стосувалися трудової експлуатації - 93%, сексуальної -5%. Хоча ще кілька років тому ситуація була іншою,  найбільший відсоток складала саме сексуальна експлуатація. Країни призначення –Росія (49%), Польща (14%), Туреччина (11%)», - розповіла Юлія Северин, представник Благодійної організації «Світло надії».
Учні професійно-технічних навчальних закладів мали можливість переглянути документальний фільм «Життя на продаж». В основу стрічки лягли реальні людські долі тих, хто постраждав від торгівлі людьми. Окрім цього учні мали змогу зателефонувати на Національну гарячу лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів “527” та поставити свої запитання. Всього, за період реалізації проекту, зафіксовано 987 дзвінків на гарячу лінію від учнів ПТНЗ Полтавської області. Також підлітки отримали інформаційні буклети із порадами щодо власної безпеки в Україні та за кордоном, а також що робити, якщо цього оминути не вдалося. Вихідне  анкетування засвідчило, що рівень обізнаності учнів стосовно  торгівлі людьми зріс.
{gallery}News2017/01/10{/gallery}

 

На сайті

На сайті 68 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:74
За тиждень:369
За місяць:2220
Всього:255869

Кориснi посилання