Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Відбулася інструктивно-методична нарада з напрямку "Інклюзивна освіта"

0На сучасному етапі держава приділяє велику увагу навчанню дітей з особливими освітніми потребами. З кожним роком в Полтавській області збільшується кількість дітей на інклюзивному навчанні.
На сьогодні в області у 159 закладах загальної середньої освіти навчається 426 учнів, супровід яких здійснює 261 асистент вчителя.

ІНКЛЮЗІЯ ДЛЯ ВСІХ: ОСВІТНЯ ПОЛІТИКА ТА ПРАКТИКИ, ВІД НАРОДЖЕННЯ ДО ЗРІЛОГО ВІКУ

1За ініціативи Фундацій Відкритого Суспільства, Міжнародного фонду «Відродження», Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» та інших партнерів з 30 листопада по 1 грудня 2017 року у Києві відбулася Міжнародна конференція «Інклюзія для всіх: освітня політика та практики, від народження до зрілого віку».
У конференції взяла участь завідувач Полтавської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Світлана Кривенко.

Навчально-просвітницький проект "Розвиток інклюзивної освіти у Полтавській області"

IMG 3264У кінці жовтня 2017 року близько 300 учителів та асистентів учителів, які працюють в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів області отримали змогу підвищити кваліфікацію та опанувати практичні навички роботи із дітьми з особливими освітніми потребами.

Розширення інклюзивного простору

IMG 20170921 0956085 липня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг». Цей Закон передбачає закріплення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами і надає їм можливість отримувати освіту в загальноосвітніх навчальних закладах за місцем проживання та регулює можливість отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу.

Президент підписав Закон щодо особливостей доступу осіб з особливими потребами до освітніх послуг

 Безымянный5 липня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

«Можу собі лише уявити, як непросто було школі у той час, коли слова «інклюзія», «інклюзивний» були абсолютно новими і для суспільства, і для політиків, і для освітянської бюрократії. І в міністерствах, і у відділах освіти навіть не всі знали, що це таке. Хочу віддати належне тим справжнім ентузіастам, які напевне ще на початку двохтисячного року взяли на себе цю надзвичайно важливу справу і дуже непросту, особливо в тих умовах», - підкреслив Президент.

Відбулося засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»

 20170224 103006 resized24 лютого 2017 року відбулося засідання роботи спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання» на базі Полтавського обласного педагогічного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Оперативна інформація про загальноосвітні навчальні заклади міст, районів, ОТГ з інклюзивним навчанням станом на 01.11.2016 року

Перелік  загальноосвітніх  навчальних закладів міст, районів, ОТГ з інклюзивним навчанням станом на 01.11.2016 року | переглянути on-line

Інформація про інклюзивне навчання у загальноосвітніх навчальних закладах області у 2015-2016 н.р.

incl1У 2015-2016 навчальному році функціонує 80 шкіл, що мають 150 класів з інклюзивним навчанням, у яких навчається 200 учнів, що перевищує показники 2013-2014 н.р. та 2014-2015 н.р. упродовж яких функціонував відповідно 51 (145 учнів) та 71 (176 учнів) загальноосвітній навчальний заклад з інклюзивним навчанням. Найбільше таких закладів у м.м. Полтава, Кременчук, Комсомольськ, Гадяцькому, Карлівському та Новосанжарському районах.
Інклюзивне навчання в області

Інформація про інклюзивне навчання у школах області | переглянути on-line

Інклюзивна освіта

17 лютого 2012 року проводиться постійно діючий семінар-тренінг «Школа інклюзивної освіти».

 

На сайті

На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:6
За тиждень:678
За місяць:1765
Всього:226012

Кориснi посилання