Головне меню

Освітяни Полтавщини відвідали Львів та ознайомилися з досвідом роботи педагогів Львівщини

 1n14-16 вересня керівники органів управлінь освіти районів та об’єднаних територіальних громад Полтавської області відвідали Львівщину на запрошення департаменту місцевої ОДА. 

Під час візиту Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації запропонував делегації освітян Полтавщини завітати до місцевих навчальних закладів. Першим пунктом відвідин став навчально-реабілітаційний центр «Левеня» у Львові. Уже 21 рік тут піклуються про дітей з вадами зору. Директор закладу пані Віра Ремажевська очолює установу, паралельно досліджуючи природу вад зору: їх причину, варіанти профілактики та способи боротьби. Вона створює програми для лікування дітей на власному досвіді та на основі тих, які їй передали колеги з таких центрів реабілітації в країнах Європи, Азії і США.

 Спочатку центр став школою-садочком, у 1999 році його перевели в статус навчально-реабілітаційного. А вже у 2007 ми перейшли в обласне підпорядкування. Ми вважаємося експериментальним закладом Міністерства освіти і науки України. Таких на території нашої країни більше немає. Тому до нас приїжджають діти з усіх областей та з сусідніх країн, розповіла Віра Ремажевська. На створення цієї установи мене підштовхнули особисті обставини. Адже коли хочеш допомогти рідній людині берешся за справу власноруч.
Також, освітяни Полтавщини відвідали Наварійську загальноосвітню школу-гімназію І-ІІІ ступенів Пустомитівського району для обміну досвідом в управлінні навчальними закладами. Сучасну школу у селі Наварія 1 вересня цього року відкрив Президент Петро Порошенко.
Школа вважалася довгобудом заклад почали зводити у 1986 році. Однак будівництво починали і зупиняли кілька разів. Півтора роки тому його відновили та в серпні здали в експлуатацію. Розрахований заклад на 300 учнів, та зараз тут навчається 241 школяр. До закладу подають заявки не тільки діти з цього, а й з інших районів Львівщини та з самого обласного центру. Працює 31 вчитель та 17 людей обслуговуючого персоналу, включаючи медсестру, психолога та асистента вчителя. Асистент допомагає педагогу у випадку навчання в класі дитини із особливими потребами. Раніше до школи також брали таких учнів, на прохання батьків. Директорка школи Ольга Кметик-Подубінська працює в ній вже 40 років, 21 з яких на керівній посаді. Вона наголосила, що інклюзивну освіту запровадили цього року, та в їхньому закладі вона практикується вже давно, але в іншому форматі.

 Будівля школи вражає: і ззовні, і зсередини. Стильний дизайн та сучасне обладнання  важливі елементи навчання. Але запал в очах шкільної адміністрації та вчителів  дорогого коштує. Районна держадміністрація виявляє неабияку підтримку та живе життям школи,  поділилася враженнями директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.
Адміністрація установи та представники Львівської ОДА провели екскурсію школою для колег з Полтавщини. Після огляду закладу освітяни порівняли успіхи дітей за показниками рейтингу ЗНО цього року, обговорили співпрацю між районною владою та школою. Представники Департаменту освіти Полтавської ОДА запросили місцевих вчителів відвідати наші школи у найближчий час.
Також освітянам Полтавщини пощастило відвідати Свято-Успенську Почаївську Лавру. Це другий за масштабами православний храмовий комплекс та монастир в Україні після Києво-Печерської Лаври.Почаївський комплекс звели ще у 14 сторіччі. Тут знаходиться слід правої Стопи Пресвятої Богородиці. А над Царськими воротами чудотворна Почаївська Ікона Богородиці, друга Лаврська святиня.

 

Фотозвіт
{gallery}News2017/09/19{/gallery}

 

 

 

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:9
За тиждень:1011
За місяць:3187
Всього:260505

Кориснi посилання