Головне меню

П'яте засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів)

  DSC022627 грудня 2017 року у Полтавській обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації, голови регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів) О.Є. Пругла проведено розширене засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів) на тему: Про стратегію створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки.

У роботі ради взяли участь директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації О.В. Харченко; голова Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації В.С. Голуб; члени регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів); керівники галузевих департаментів Полтавської обласної державної адміністрації; голова правління громадської організації «Асоціація професійно-технічної освіти Полтавщини «Професіонал» В.В. Барбінов; замовники робітничих кадрів; директори професійно-технічних навчальних закладів області; працівники Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.
На засіданні розглядалися наступні питання: «Про стратегію створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки», «Про впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників з професії «Кухар» у Міжрегіональному центрі професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол Полтавської області», «Про корегування регіонального замовлення на підготовку кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області на 2017 рік».
З доповіддю «Про стратегію створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки» виступила заступник начальника управління – начальник відділу координації роботи вищих навчальних закладів, наукової діяльності та професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Т.І. Закапко.
Вона зазначила, що реформування системи освіти, в тому числі професійної (професійно-технічної), ставить багато гострих та важливих питань. Існуюча система підготовки кваліфікованих робітників потребує істотних змін та створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області. Робочою групою Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, закладів професійної (професійно-технічної) освіти розроблено Стратегію створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки. Наразі мережею професійної освіти області охоплено 33 заклади. Згідно із Стратегією до кінця 2020 року очікується зменшення мережі до 18 закладів. При цьому училища з малим контингентом учнів будуть приєднані до більш потужних та створено багатопрофільні центри, оптимізовано окремі професії, але конституційне право дитини на здобуття професії, яка їй до вподоби, не буде втрачено. Протягом 2016-2017 навчального року кількість закладів професійної освіти зменшилася на 4 у зв'язку із їх об'єднанням у містах Горішні Плавні, Кременчук, Зіньків. Створено заклади ІІІ атестаційного рівня, що дають можливість здійснювати підготовку робітничих кадрів високого рівня кваліфікації у поєднанні з отриманням освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст». Новий освітній простір вимагає ще більш активного діалогу з роботодавцями, що дасть змогу залучити додаткові ресурси для системи професійної (професійно-технічної) освіти, робити її більш відкритою та гнучкою, створити виробничо-освітні кластери.
З другого питання «Про впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників з професії «Кухар» у Міжрегіональному центрі професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол Полтавської області» виступив директор Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол Полтавської області В.І. Заєць. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.06.2017 № 916 визначено Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол Полтавської області для впровадження упродовж 2017-2020 років елементів дуальної форми навчання з професії «Кухар», яка передбачає проведення професійно-практичної підготовки учнів безпосередньо в умовах виробництва (наразі це відбувається на базі кафе «У сестер» та «Наталка Полтавка», що є основними замовниками робітничих кадрів).
З третього питання «Про корегування регіонального замовлення на підготовку кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області на 2017 рік» виступила головний спеціаліст відділу координації роботи вищих навчальних закладів, наукової діяльності та професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації В.І. Франчук. Вона зазначила, що одним із основних показників діяльності закладів професійної (професійно-технічної) освіти є виконання обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, які на 2017 рік складали 5053 кваліфікованого робітника та 144 молодших спеціалістів. Вступили до закладів професійної (професійно-технічної) освіти 4146 осіб, з яких для здобуття робітничої кваліфікації 4006 осіб, молодшого спеціаліста – 140. Загальне виконання регіонального замовлення складає 80 %. 7 закладів виконали регіональне замовлення у повному обсязі і 3 - більше, ніж на 90 %. Зважаючи на це та у зв'язку із зверненнями керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, замовників робітничих кадрів виникла необхідність щодо внесення змін до обсягів регіонального замовлення на підготовку кадрів на 2017 рік, які були, за погодженням із радою стейкхолдерів, затверджені головою облдержадміністрації (розпорядження від 31.05.2017 №325 «Про затвердження обсягів регіонального замовлення на підготовку молодших спеціалістів та робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах області на 2017 рік»).
За результатами роботи ради дано відповідні доручення.

 

{gallery}News2017/12/29{/gallery}

 

 

 

На сайті

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:5
За тиждень:1075
За місяць:3251
Всього:260569

Кориснi посилання