Головне меню

Відбулася інструктивно-методична нарада з напрямку "Інклюзивна освіта"

0На сучасному етапі держава приділяє велику увагу навчанню дітей з особливими освітніми потребами. З кожним роком в Полтавській області збільшується кількість дітей на інклюзивному навчанні.
На сьогодні в області у 159 закладах загальної середньої освіти навчається 426 учнів, супровід яких здійснює 261 асистент вчителя.

У 29 закладах дошкільної освіти 36 інклюзивних груп, в яких виховується та навчається 49 дітей з особливими освітніми потребами, супровід яких здійснює 31 асистент вихователя.
Важливим кроком у формуванні сучасної системи кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами є створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Одним із пріоритетних завдань Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації є відкриття інклюзивно-ресурсних центрів в області. В 2018 році заплановано утворення 32 ІРЦ, одинадцять з яких уже розпочали свою роботу.
22 серпня на базі комунального закладу «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Полтавської обласної ради працівниками Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та фахівцями ОПМПК проведено інструктивно-методичну нараду для директорів інклюзивно-ресурсних центрів та спеціалістів органів управління освітою районів, міст, об’єднаних територіальних громад з питань інклюзивної освіти.
На нараді були дані методичні рекомендації з організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої та дошкільної освіти, оформлення номенклатури справ інклюзивно-ресурсного центру, складання посадових інструкцій працівників центру та обговорювалися сучасні тенденції оснащення інклюзивного простору.
Власним досвідом роботи поділилася директор Новосанжарського інклюзивно-ресурсного центру, яка зазначила основні проблеми і шляхи їх вирішення при організації роботи центру.
{gallery}News2018/08/22/01{/gallery}

На сайті

На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:151
За тиждень:823
За місяць:2674
Всього:256323

Кориснi посилання