Головне меню

Навчально-просвітницький проект "Розвиток інклюзивної освіти у Полтавській області"

IMG 3264У кінці жовтня 2017 року близько 300 учителів та асистентів учителів, які працюють в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів області отримали змогу підвищити кваліфікацію та опанувати практичні навички роботи із дітьми з особливими освітніми потребами.

Навчання у формі семінарів-тренінгів проведено на базі десяти спеціальних шкіл-інтернатів, трьох навчально-реабілітаційних центрів та двох спеціальних загальноосвітніх шкіл № 39 та № 40 м. Полтави. 
Учасники заходів ознайомилися із навчально-матеріальною базою навчальних закладів та засобами й методами роботи корекційних педагогів та учителів, відвідали відкриті уроки, взяли участь у тренінгах спрямованих на набуття практичних навичок організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання, отримали методичні рекомендації. 
Вільне спілкування між організаторами та учасниками семінарів-тренінгів сприяло налагодженню продуктивної взаємоспівпраці та доброзичливої атмосфери, подоланню особистісних бар'єрів, які стримують розвиток педагога, розкриття його внутрішнього потенціалу, професійного та особистісного самопізнання.
Зазначені тренінги-семінари проведено у рамках реалізації проекту "Розвиток інклюзивної освіти у Полтавській області", який спрямовано на підвищення якості надання освітніх послуг дітям із особливиим освітніми потребами, їх інтеграції у суспільство, розвиток спроможності нарівні з однолітками нести соціальні навантаження, сприймати інтелектуально-естетичні цінності суспільства, опановувати морально-етичні норми людських взаємин. Ініціаторами проекту є комунальний заклад «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» та Полтавський обласний інститут пiслядипломної педагогiчної освiти ім. М.В.Остроградського.
В області буде проведено ще ряд просвітницьких заходів, які сприятимуть розвитку інклюзивної компетентності педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів та об’єднанню зусиль фахівців спеціальних навчальних закладів, навчально-реабілітаційних центрів з питань розбудови інклюзивної освіти, створенню баз даних (за нозологіями) спеціальних навчальних закладів, які надають консультативну допомогу педагогічним працівникам, батькам дітей з особливими освітніми потребами.
Більш детальну інформацію про проект та семінари-тренінги можна отримати перейшовши на блог за наступним посиланнями: https://inkluz3.blogspot.com/.

{gallery}News2017/11/03{/gallery}

 

На сайті

На сайті 125 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:0
За тиждень:88
За місяць:1157
Всього:252347

Кориснi посилання