Головне меню

Президент підписав Закон щодо особливостей доступу осіб з особливими потребами до освітніх послуг

 Безымянный5 липня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

«Можу собі лише уявити, як непросто було школі у той час, коли слова «інклюзія», «інклюзивний» були абсолютно новими і для суспільства, і для політиків, і для освітянської бюрократії. І в міністерствах, і у відділах освіти навіть не всі знали, що це таке. Хочу віддати належне тим справжнім ентузіастам, які напевне ще на початку двохтисячного року взяли на себе цю надзвичайно важливу справу і дуже непросту, особливо в тих умовах», - підкреслив Президент.

Зазначив, що зараз зовсім інші часи і Україна має величезні успіхи. Президент нагадав про завершення ратифікації Угоди про асоціацію з Євросоюзом та отримання права українців не безвізові подорожі до Європи. «Але хочу окремо наголосити, що це не просто право вільно подорожувати, а це право і обов’язок бути європейцем і, в тому числі мати відповідне ставлення до дітей, до наших співгромадян із особливими потребами».

«Проблема не в тому, що раніше школам забороняли брати дітей з особливими потребами. Ні. Проблема в тому, що зараз після підписання цього Закону, дитині і батькам не можна відмовити. І ми маємо перетворити школу у справжню європейську освітню інституцію», - підкреслив Петро Порошенко.

Петро Порошенко також зазначив, що успіхів у напрямку запровадження в Україні інклюзивної освіти можливо досягти винятково за рахунок забезпечення системного підходу. У цьому контексті слід відзначити роботу Уряду і Міністерства, яке, ініціюючи відповідні законодавчі зміни, демонструє дуже активну позицію в питаннях запровадження інклюзивної освіти. Спільними відповідальними діями ми всі, державна влада маємо забезпечити подолання бар’єрів у доступі дітей до освіти».
Вже п’ять років поспіль в Полтавській області спостерігається позитивна динаміка щодо збільшення кількості шкіл та дошкільних навчальних закладів з інклюзивним навчанням, а також щорічно зростає кількість дітей, охоплених ним.
Як підкреслила Міністр освіти і науки України Лілії Гриневич під час візиту на Полтавщину у травні 2017 року, Полтавська область посідає 3 місце в Україні за кількістю дітей, залучених до інклюзивної освіти.
У 2016-2017 навчальному році збільшилася кількість дошкільних навчальних закладів з інклюзивними групами з 12 (у 2015-2016 н.р.) до 15 (в них - 19 інклюзивних груп). Для забезпечення особистісно-орієнтованого підходу у 2016-2017 н.р. в дошкільних навчальних закладах області працює 7 асистентів вихователя.
У Полтавській області функціонує 675 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 107 шкіл мають 204 класи з інклюзивним навчанням, у яких навчається 268 учнів, що перевищує показники 2014-2015 н.р. та 2015-2016 н.р. упродовж яких функціонувало відповідно 71 (176 учнів) та 80 (200 учнів) загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням.
У 2016-2017 н.р. у загальноосвітніх навчальних закладах з інклюзивним навчанням введено 76 ставок асистента вчителя (проти 51 ст. та 38 ст. у 2015-2016 н.р та 2014-2015 н.р. відповідно).
Крім того, у школах діють спеціальні класи для навчання дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку у спеціально створених умовах. Зокрема, у минулому навчальному році функціонувало 12 спеціальних класів, у яких навчалося 132 дитини, тоді як у 2015-2016 н. р. цей показник становив 10 (108 дітей ).
Прийняття даного Закону сприятиме створенню умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами та
розширенню мережі загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням, яка формуватиметься з урахуванням освітніх запитів населення,
а скоординовані, спільні дії органів управління освітою державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування обласного та місцевого рівнів повинні забезпечити його виконання.

 

 

 

На сайті

На сайті 72 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:9
За тиждень:1011
За місяць:3187
Всього:260505

Кориснi посилання