Головне меню

Відбулося засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»

 20170224 103006 resized24 лютого 2017 року відбулося засідання роботи спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання» на базі Полтавського обласного педагогічного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Засідання розпочала Калініченко Ірина Олександрівна, к.п.н., доцент кафедри педагогічної майстерності ПОІППО ім. М.В. Остроградського, яка розповіла учасникам засідання про розповсюдження путівника для батьків дітей із порушеннями зору «Дивитися і бачити». Відмітила надзвичайну актуальність зібраних матеріалів для батьківської громадськості та окреслила основні напрямки з підготовки рекомендацій та інформаційно-методичного посібника «Використання елементів  тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»   з метою використання їх у практичній роботі навчальних закладів, де впроваджується інклюзивна форма навчання.
Макарова Світлана Іванівна, вчитель-дефектолог Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №40 для дітей зі зниженим зором, познайомила учасників засідання з “Програмою розвитку зорового сприйняття для дітей із зниженим зором (1-4 класи) спеціальних загальноосвітніх шкіл (укладач: С. І. Макарова, вчитель – дефектолог (тифлопедагог) Комунального закладу «Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №40 Полтавської міської ради Полтавської області»).  Програма розроблена з метою компенсації порушень сенсорно-специфічного і розпізнавального процесу зорового сприйняття в єдності з розвитком не сенсорних психічних функцій: уваги, пам'яті, мислення, мотивації, установок, інтересів, емоцій; стимуляції зорової, пізнавальної, творчої активності учнів із порушеннями зору початкових класів. Зміст програми: поділяється на три етапи, кожен з яких включає завдання з усіх розроблених психофізіологічних і психолого-педагогічних методик, застосованих в комплексі.
Учасники засідання відзначили надзвичайну актуальність поширення технологій збереження зору серед педагогічних працівників та батьківської громадськості Полтавської області.

 

 

На сайті

На сайті 170 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:0
За тиждень:88
За місяць:1157
Всього:252347

Кориснi посилання