Головне меню

Відбулось засідання колегії Департаменту освіти і науки

1 n

26 червня 2019 року під головуванням директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, голови колегії Харченко Олени Вікторівни на базі Державного навчального закладу „Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського” відбулось розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

 У роботі колегії взяли участь працівники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області, директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Розглянуто питання „Про соціальне партнерство як успішну складову стратегії ефективного розвитку закладу професійної (професійно-технічної) освіти (на прикладі Державного навчального закладу „Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського”
Державний навчальний заклад „Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського” – це заклад професійної (професійно-технічної) освіти другого атестаційного рівня, в якому здійснюється підготовка робітників для сільського господарства, громадського харчування, хлібопекарського виробництва та автомобільного транспорту. П’ять років поспіль ліцей виконує план регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів.
Заклад має 3 навчальні корпуси з кабінетами та лабораторіями проектною потужністю на 540 місць, 5 навчально-виробничих майстерень, актову залу, бібліотеку, музей, їдальню та кафетерій, 2 гуртожитки на 370 місць, новозбудоване футбольне поле із штучним покриттям та трибунами для глядачів, власну реконструйовану газову котельню з енергозберігаючими котлами, очисні споруди та насосну станцію, виробничу базу з будівлями та майданчиками для сільськогосподарської техніки і автотрактородромом та навчальне господарство (41,5 га сільськогосподарських угідь).
Тісною є співпраця ліцею із роботодавцями, органами місцевої влади.
Яскравим прикладом результативної діяльності Решетилівського професійного аграрного ліцею імені І.Г. Боровенського щодо підготовки робітничих кадрів є співробітництво з Асоціацією розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини. Завдяки цій співпраці та відповідно до Програми розвитку аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року у 2015 році на полі учбового господарства закладено 1 га саду, де висаджено саджанці яблунь, груш, черешень у кількості 2300 шт., у жовтні 2016 року - 2 га саду з ягідними культурами малини і смородини, у 2018 році висаджено ще 1 га малини та полуниці. Облаштовано краплинне зрошення, успішно пройдено ліцензування з професій „Садовод” і „Плодоовочівник”.
У 2017 році завершено будівництво сучасного спортивного комплексу, на базі якого проводяться уроки фізичної культури, працюють спортивні секції та відбуваються змагання міського, районного, обласного та всеукраїнського рівнів. З січні 2018 року введено в дію футбольний майданчик із штучним покриттям та трибунами на 216 глядацьких місць.
Ще один напрямок соціального партнерства Державного навчального закладу „Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського” - система соціально-педагогічної взаємодії викладачів, майстрів виробничого навчання та учнів із представниками підприємств-замовників. Основою такого партнерства є принцип співробітництва між роботодавцями, керівництвом та педагогічними працівниками ліцею на умовах укладання договорів на підготовку кваліфікованих робітників, проходження учнями професійно-практичної підготовки в умовах реального виробництва з подальшим працевлаштуванням випускників, підвищення кваліфікації та стажування майстрів виробничого навчання та викладачів теоретично-практичної підготовки.
На сьогодні основними замовниками робітничих кадрів є підприємства ЗАТ „Агротехсервіс”, СТОВ „Говтва”, СФГ „Ранок”, ТОВ „Бурат – Агро”, ФГ „Арніка”, ПП „Федорченко”, ОП „Громхарч” Решетилівської РСС, ФОП „Барабаш І.В.” (Решетилівський хлібозавод). Виробничі бази цих підприємств повністю забезпечують виконання навчальних планів та освітніх програм виробничого навчання та виробничої практики за професіями, з яких здійснюється підготовка у закладі освіти.
Напрацьований позитивний досвід співпраці Державного навчального закладу „Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського” із заінтересованими сторонами в розвитку професійної освіти свідчить про те, що соціальне партнерство як форма взаємодії між закладами професійної (професійно-технічної) освіти, роботодавцями та органами місцевої влади сприяє розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти, ефективній реалізації впровадження інноваційних виробничих технологій у процес підготовки кваліфікованих робітників, системному оновленню змісту освіти з урахуванням техніко-технологічних змін та прискореній соціально-професійній адаптації учнів до умов реального виробництва, формування в них професійної компетентності.
У ході колегії розглянуто ряд інших питань, зокрема:
- Про наукову та інноваційну діяльність Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського;
- Про основні антикорупційні обмеження державних службовців;
- Про хід виконання Указу Президента України від 07.02.2008 р. № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”;
- Про виконання Указу Президента України від 19.02.2002 № 155 „Про порядок організації та здійснення контролю за виконанням указів, розпоряджень і доручень Президента України” та прийнято відповідні рішення колегії.
Учасники колегії ознайомились із навчально-матеріальною базою закладу та оглянули навчальне господарство ліцею.

1 n

1 n

1 n

1 n

1 n

1 n

1 n

1 n

1 n

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:81
За тиждень:376
За місяць:2227
Всього:255876

Кориснi посилання