Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

На Полтавщині ЗНО-2018 складуть близько 13 тисяч осіб

DSC 0м013-768x511У 2018 році тест з української мови і літератури складуть учні та студенти училищ і коледжів. Цьогорічне тестування з іноземних мов включатиме аудіювання. А з переліку предметів ЗНО виключили російську. Вивчається можливість проведення тестування в Пирятині, Горішніх Плавнях та Кобеляках.

Департаментом освіти і науки Полтавської облдержадміністрації спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти проведено наради керівників професійно-технічних навчальних закладів та керівників коледжів, технікумів щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації і зовнішнього незалежного оцінювання наступного року. Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, доктор соціологічних наук, професор Національної академії педагогічних наук України Олександр Сидоренко наголосив, що процедура проведення ЗНО відпрацьована за 10 років тестування. Систему постійно вдосконалюють, аби діти складали ЗНО в рівних умовах.
— ЗНО — тренування перед вступом в доросле життя. На скільки підготувався — стільки балів отримав, — додав Олександр Сидоренко. — Питань за межею шкільної програми немає, тож це оцінювання — гарний показник праці дитини протягом 11 років. Ми чекаємо від абітурієнтів гідного представлення Полтавської області у всеукраїнському рейтингу. Цього року Полтавщина за результатами ЗНО зайняла сьому позицію по Україні.
На нараді обговорено нововведення незалежного оцінювання.
У 2018 році, щоб отримати атестат про повну загальну середню освіту, зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури обов’язково проходитимуть учні, слухачі та студенти професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Зазначеним учасникам результати тестування з української мови зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
— Ми організували зустріч з представниками закладів, учні яких складатимуть ЗНО у 2018 році, аби роз’яснити особливості цьогорічного тестування. Головне завдання адміністрації закладів — допомогти дітям підготуватися до оцінювання та ознайомити з процедурою проведення, типологією завдань сертифікаційної роботи, налагодити процес складання ЗНО, — пояснила директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.
З наступного року новий формат завдання запровадять для оцінювання з іноземної мови — її розуміння на слух у формі аудіювання. Вчителі в школах вже ознайомлені з новим видом оцінювання знань. Зміст завдань з інших предметів залишається незмінним.
У наступному році у ЗНО з української мови та літератури візьмуть участь 12 800 випускників ЗНЗ та тих, хто закінчив навчання у минулі роки. У 2017 році округи тестування функціонували у Полтаві, Кременчуці, Гадячі, Лубнах, Миргороді та Карлівці. Через збільшення кількості учасників Департаментом освіти і науки спільно з Харківським регіональним центром вивчається питання включення ще трьох міст Полтавської області до локацій проведення ЗНО, а саме: Горішні Плавні, Кобеляки та Пирятин.
До проведення оцінювання залучать більше двох тисяч педагогів. На пунктах проведення тестування працюватимуть 60 працівників державної служби охорони обласного управління поліції та стільки ж медпрацівників.
Реєстрація учасників - з 6 лютого до 19 березня.
Основна сесія триватиме з 22 травня до 13 червня, додаткова – з 2-до 11 липня.
Результати основної сесії оголосять 15 та 21 червня.
На прес-конференції директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олени Харченко та директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренка в ОКІА “Новини Полтавщини” ознайомлено громадськість з особливостями державної підсумкової атестації випускників, зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року та основними питаннями підготовки до їх проведення. Підписано план спільних дій Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти щодо підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року та моніторингу якості освіти у Полтавській області.

На сайті

На сайті 74 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:32
За тиждень:585
За місяць:1894
Всього:215388

Кориснi посилання