Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Освітяни Полтавщини обговорили актуальні питання та визначили завдання перед початком нового навчального року

  QBa9YUKQ vcНа традиційній серпневій конференції, що відбулася у малій актовій залі ОЦЕВУМ, освітяни з усієї Полтавської області підбили підсумки роботи органів управління освітою і педагогічних колективів у минулому навчальному році та окреслили основні завдання на 2015-2016 навчальний рік.
  26 серпня у стінах Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді зібралися працівники освітньої галузі Полтавщини. Для них ця конференція не просто засідання, а й значна подія. Адже можливість поділитися думками та досягненнями, внести пропозиції, поміркувати стосовно вирішення нагальних питань закладає гарні підвалини для початку продуктивного навчального року.

 

  Президію конференції очолили директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Євгеній Анатолійович Ленський, директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Григорович Кононенко, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Віталій Володимирович Зелюк, голова Полтавської обласної ради Петро Васильович Ворона.

  Відкриття конференції почалося із вітального слова Євгенія Анатолійовича Ленського. Директор Департаменту освіти і науки зауважив про непростий нині час як для освіти, так і нашої країни в цілому: як не прикро, та мир і війна сьогодні існують поруч. У знак поваги присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх, хто відстоював європейський вибір України під час Революції Гідності та віддав своє життя за незалежність у зоні проведення АТО – на Сході.

  У доповіді "Про підсумки роботи органів управління освітою та педагогічних колективів у 2014-2015 навчальному році та основні завдання на 2015-2016 навчальний рік» Євгеній Анатолійович Ленський акцентував увагу на актуальних проблемах та шляхах їх вирішення у дошкільній, загальній середній, позашкільній та професійно-технічній освіті, проаналізував стан підготовки матеріально-технічної бази закладів до нового навчального року та фінансуванні галузі.

  Не оминув питання поліпшення роботи з молодими кадрами та проблему їх працевлаштування, наголосив на ретельності підготовки до навчання дітей з особливими потребами.

  Особливу вдячність висловив усім організаторам проведення ІІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» — «Джура 2015: Гетьманська Україна» у Полтавській області. І зазначив, що тему національно-патріотичного виховання учнів і молоді буде продовжено на уроках першого вересня.

  У обговоренні доповіді директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації взяли участь начальник організаційно-методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олена Євгенівна Шматько, начальник відділу освіти Полтавської райдержадміністрації Ольга Олексіївна Сень, директор Полтавського професійного ліцею транспорту Олександр Борисович Чернобель, голова ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир Олександрович Онищенко, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Микола Іванович Степаненко та керівники органів управління освітою, директори інтернатних, професійно-технічних навчальних закладів, обласних позашкільних центрів, керівники обласних освітніх установ.

  Особливо цікавою та пізнавальною була презентація ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Віталія Володимировича Зелюка. У ній він представив прогнози щодо майбутнього освіти та пояснив, як розвиток інноваційних технологій впливає на якість навчання дітей і роботу педагогів.

  Директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Григорович Кононенко відповідав на найбільш болючі питання освітян області. Зокрема, це стосувалося збільшення кількості годин для вивчення іноземних мов та викладання предмету «Захист Вітчизни». Аналізуючи роботу освітньої галузі Полтавщини, він звернувся до колег з проханням зробити патріотичне виховання не формалізованим, дотримуючись кожного прописаного пункту плану, а виокремити свій індивідуальний підхід у такій важливій справі. Що ж до отримання підручників для 4-х та 7-х класів, з метою викладання за новою програмою, Юрій Григорович зазначив: їх обов'язково видадуть. Коли книги будуть на руках, поки що невідомо, бо для закупівлі Міністерство освіти і науки України має 50% потрібних коштів.

  Про підсумки ЗНО-2015 розповіла начальник організаційно-методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олена Євгенівна Шматько. За її словами Полтавська область має високий відсоток випускників, які здали тести на 200 балів. 52 учасники ЗНО з Полтавщини мають хоча б за один предмет 200 балів.

  У результаті урочистого засідання, усі присутні долучилися до голосування за проект рекомендацій конференції, заздалегідь надісланий органам управління освітою, професійно-технічним та інтернатним навчальним закладам для ознайомлення та внесення пропозицій.

  Завершальною нотою конференції стало нагородження 22 працівників освітньої галузі Полтавщини грамотами за сумлінну працю і професійні досягнення.

 

На сайті

На сайті 36 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:6
За тиждень:198
За місяць:1507
Всього:215001

Кориснi посилання